Koszula z mankietem koktajlowym

Jeśli chcielibyśmy się zastanowić i wskazać znaną postać, która słynie z niesamowitej klasy i elegancji to na pewno byłby to James Bond. Jego samochody zawsze były szybkie, garnitury perfekcyjnie skrojone, a koszule leżały jak szyte na miarę. Przypatrując się z bliska jego stylizacjom, warto zwrócić uwagę na rodzaj mankietu zastosowanego w jego koszulach, czyli tzw. Mankiet koktajlowy. Znany jest on również pod innymi nazwami np. portofino, mankiet mediolański, kasynowy czy Jamesa Bonda.

Jak on wygląda? Jest to podwójnie łamany mankiet, zapinany od wewnątrz na guziki, a nie na spinki. Ten rodzaj był często noszony w XX wieku. Najczęściej wybierali go eleganccy mężczyźni, którzy cenili sobie swobodę połączoną z elegancją. Nie był to rodzaj mankietu wybierany przez każdego mężczyznę, ale w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku były one dość popularne w modzie męskiej. Był to fason na pograniczu klasyki i delikatnej chęci wyróżnienia się. Jednym z miłośnikiem tego rozwiązania był             Terence Young, czyli reżyser kilku filmów o Jamesie Bondzie. To właśnie dzięki niemu mankiety koktajlowe zostały jednym ze znaków rozpoznawczych tajnego agenta i na stałe zagościły w kontynuacji jego przygód.

Obecnie, na próżno ich szukać w koszulach z popularnych sieciówek, ponieważ nie stanowią one masowej produkcji. Najczęściej można jest znaleźć w dobrych gatunkowo koszulach mniejszych producentów, gdzie jakość i perfekcyjne wykonanie stawiane są na pierwszym miejscu.

Jak sama nazwa wskazuje koszula z mankietem koktajlowym powinna być ubierana do wieczorowych stylizacji. Jednakże sam James Bond nosił je nie tylko wieczorem, ale również w ciągu dnia. Współcześni mężczyźni najczęściej je noszą do eleganckich garniturów ubieranych na codzień. Jeśli decydują się na wybór koszuli z mankietem koktajlowym na wieczór, to koniecznie musi być ona w kolorze białym. Portofino doskonale wygląda przy koszulach typu winchester, najlepiej jeśli jest ona w kolorze błękitnym z białym kołnierzykiem i mankietami. Dzięki takiej kolorystyce koszula nadaje mocnego akcentu każdej stylizacji. Według wielu stylistów, nie powinny być one noszone do smokingów, chociaż James Bond tę zasadę również złamał.

Sam mankiet, zastosowany nawet w klasycznej, białej koszuli zwraca uwagę. Mężczyźni, którzy wybierają koszule wykończone w ten sposób charakteryzują się wysublimowanym gustem i cenią sobie dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jako polski producent, w naszych koszulach chętnie stosujemy mankiet koktajlowy. Lubimy, kiedy nasi klienci mogą przez chwilę poczuć się jak Agent Jej Królewskiej Mości.

Share this post
  , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider