Jak mierzyć koszulę?

Dobierz odpowiedni rozmiar koszuli

Wyślij nam swoją ulubioną koszule, a my zdejmiemy miarę i wyślemy taką samą!

Wymiarowanie tyłu koszuli

W przypadku problemów z dobraniem rozmiaru koszuli, prosimy o kontakt.

  1. Długość rękawa.

  2. Obwód pasa.

  3. Obwód klatki.

  4. Ovwód kołnierza

  5. Długość koszuli.

 

Tabela Regular
Tabela SLIM

Wiesz już jak poprawnie zmierzyć koszulę? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z koszulami męskimi w naszą ofertą!

Dobrze dobrane wymiary ubrań to podstawa w kompletowaniu eleganckiego męskiego stroju. Nie każdy jednak wie, jak dobrać rozmiar koszuli do swojej sylwetki. Za mała lub za duża może sprawić, że będziemy czuć się niewygodnie i niekomfortowo. Co więcej, nieodpowiedni rozmiar może również podkreślić mankamenty naszej sylwetki, a także sprawić, że nasza figura będzie wyglądać niekorzystnie i nieforemnie. By temu zapobiec, ważne jest, żebyś wiedział, jak dobrać rozmiar koszuli dla siebie, zanim podejmiesz decyzję dotyczącą zakupu. Ważna jest tu nie tylko sama długość i szerokość, ale również długość rękawów i rozmiar kołnierzyka. Pomożemy Ci wybrać idealny rozmiar koszuli dla Ciebie, w której będziesz prezentować się nienagannie. Wystarczy, że zmierzysz swoje wymiary z użyciem centymetra krawieckiego. Będziesz potrzebował długość rękawa, obwód wokół pasa oraz klatki piersiowej, a także całkowitą długość oraz obwód wokół szyi. Otrzymane wymiary koszuli wystarczy porównać z miarami zawartymi w tabeli rozmiarów, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jak zmierzyć rozmiar kołnierzyka?

Wielu mężczyznom wydaje się, że kołnierzyk to tylko mało znaczący szczegół i nie ma większego wpływu na efekt końcowy. Choć jest to jedynie niewielki element, to w rzeczywistości to właśnie on potrafi nadać odpowiedniego wyrazu całej kreacji, lub – wręcz przeciwnie – zniszczyć efekt najlepiej skomponowanego stroju. Jest wiele rodzajów kołnierzyków, a każdy z nich należy dobrać do swojego kształtu twarzy. Jeśli nie wiesz jeszcze jak zmierzyć rozmiar kołnierzyka, nie jesteś w tym odosobniony, ponieważ wielu panów ma z tym problem. W związku z tym podpowiadamy, jak zmierzyć kołnierzyk.

Przygotuj ponownie centymetr krawiecki, którym zmierzysz obwód szyi w jej dolnej części. Następnie do wartości tej dodajemy szerokość palca lub dwóch, w zależności od naszych upodobań. Jeśli czujesz się lepiej w koszulach z ciaśniejszym kołnierzykiem, dolicz szerokość jednego palca, jeśli jednak wolisz swobodniejsze kreacje i preferujesz mieć więcej przestrzeni pod szyją, dodaj szerokość dwóch palców. Jeśli jednak nie posiadasz w domu centymetra krawieckiego, nie musisz od razu biec do pasmanterii. Możesz zmienić swój obwód z pomocą sznurka, a następnie sprawdzić jego wymiar, przykładając go do miarki. Otrzymany wynik porównaj wynik z tabelą, umieszczoną na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak dobrać rozmiar koszuli i dzięki temu wybierzesz idealny rozmiar dla siebie!