CategoriesUncategorized

Dokąd powinna sięgać koszula męska?

dokąd powinna sięgać męska koszula

Tajniki mody męskiej, szczególnie tej eleganckiej, wydają się dość zagmatwane. Kwestie związane z koszulami, mankietami, rękawami itp. często traktowane są przez wielu panów po macoszemu. Jednak warto znać podstawowe zasady dotyczące męskiej stylizacji, by zawsze prezentować się doskonale.

Jaka powinna być długość koszuli wkładanej w spodnie?

Eleganckie koszule są stworzone do noszenia w strojach formalnych. Nosi się je wpuszczone w spodnie.

Można by pomyśleć, że długość koszuli nie robi w takim razie żadnej różnicy, bo część koszuli jest niewidoczna na zewnątrz.Istnieje jednak tradycyjna zasada mówiąca o tym, dokąd powinna sięgać koszula męska. Po założeniu luzem koszula powinna sięgać:

  • do połowy bioder,
  • za miednicę,
  • maksymalnie do połowy uda.

Najnowsze modele niektórych marek sięgają aż do kolan, ale nie ma to wiele wspólnego z elegancją, bo taka koszula nie leży zbyt dobrze.

Koszula męska, jako jeden z uniwersalnych i najbardziej ponadczasowych elementów garderoby, powinna sięgać mniej więcej za pośladek.

Dzięki temu po wpuszczeniu w spodnie będzie układać się korzystnie na sylwetce.

Zbyt długa koszula w spodniach będzie się marszczyć, a zbyt krótka może wychodzić ze spodni, na przykład gdy usiądziesz.

Dokąd powinna sięgać koszula pozostawiona na wierzchu?

Nie każda koszula musi być noszona w spodniach. Koszule casual pozwalają na więcej swobody, bo są przeznaczone na codzienne okazje.

Tak że koszule codzienne możesz nosić wpuszczone w spodnie – to zawsze dobry pomysł, lub nosić pozostawione luzem na wierzchu.

Tutaj jednak tym bardziej warto zwracać uwagę na odpowiednią długość koszuli, by nie zdeformować optycznie figury.

Pamiętaj, że długa koszula pozostawiona na wierzchu będzie wizualnie skracać sylwetkę. Dlatego, jeśli jesteś średniego lub niskiego wzrostu, uważaj na zbyt długie modele.

W przypadku casualowych stylizacji sprawdzają nam się wcześniej wymienione zasady, dokąd powinna sięgać koszula, czyli mniej więcej do połowy bioder.

Taka koszula nie wygląda na przykrótką, nie wygląda niechlujnie i nie deformuje optycznie sylwetki.

Wskazówki dobrego stylu

Sposób noszenia koszuli (w spodniach lub na wierzchu) nie wpływa na to, dokąd powinna sięgać koszula męska. Dobrze dobrany, uniwersalny model, powinien sięgać do około połowy bioder.
Dzięki temu w spodniach nie będzie tworzyć nieestetycznych marszczeń, a na wierzchu pozwoli zachować odpowiednie proporcje sylwetki.

Na odpowiednią prezencję w koszuli ostatecznie wpływa wiele czynników, np.:

  • Długość mankietów (zwróć uwagę, że mankiety koszuli noszonej do marynarki powinny wystawać około 1 cm za mankiet marynarki);
  • Rozmiar koszuli (odpowiedni rozmiar sprawia, że koszula ani zanadto Cię nie opina, ani nie wisi na figurze);
  • Fason koszuli (w sklepie Merceria proponujemy dwa najpopularniejsze kroje – regular fit i slim fit);
  • Rozmiar kołnierzyka (ma on ogromny wpływ na to, jak prezentuje się całość stylizacji, szczególnie jeśli zakładasz krawat).

Na zakończenie chcemy przypomnieć, że warto wybierać koszule męskie z długim rękawem. Wielu mężczyzn (chociaż na szczęście z roku na rok coraz mniej) decyduje się na koszule z krótkim rękawem nawet na eleganckie wyjścia, np. wesela.

Unikaj tego.

Co więcej, oficjalne wydarzenia wymagają noszenia koszuli w spodniach. Jeśli idziesz na ślub, wieczorne przyjęcie, spotkanie biznesowe, pamiętaj o tej zasadzie.

Koszula noszona na wierzchu to bardzo swobodny, wakacyjny sposób stylizacji.

Teraz już wiesz, dokąd powinna sięgać koszula męska i jak nosić ją, by wyglądać znakomicie.

Zapraszamy Cię na zakupy do sklepu Merceria, a jeśli masz pytania, odezwij się do nas. Wspólnie dobierzemy najlepszy model koszuli do Twojej sylwetki, stylu i okazji.