Na zewnątrz czy w środku?

Jak nosić koszulę?

Samo założenie koszuli nie gwarantuje, że zyskamy perfekcyjny wygląd. Należy jeszcze przestrzegać kilku zasad niezbędnych w uzyskaniu modnej stylizacji.

Głównym pytaniem zadawanym przez większość mężczyzn jest czy koszulę powinno się nosić na zewnątrz czy wpuszczoną w spodnie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście wszystko zależy od modelu koszuli oraz okazji, na jaką jest ona zakładana.

Włożenie koszuli w spodnie ma za zadanie proporcjonalne podzielenie sylwetki, tak by tułów był krótszy od nóg. Dzięki temu nasza postura nabierze mobilności i doskonałej prezencji.

Koszule eleganckie

Klasyczne, eleganckie koszule wybierane na specjalne okazje, są uszyte w taki sposób, aby mogły być noszone wyłącznie wpuszczone w spodnie. Przede wszystkim są one dłuższe od standardowych koszul. Nie powinny być noszone na zewnątrz, ponieważ mogłyby sięgać przynajmniej do połowy ud zaburzając w ten sposób prawidłowe proporcje sylwetki. Część mężczyzn myśli, że każdą, nawet za dużą koszulę można bezproblemowo włożyć w spodnie, by osiągnąć oczekiwany efekt. Niestety w tym przypadku istotne jest, aby rozmiar koszuli był odpowiednio dobrany do jej użytkownika.

Koszule klasyczne

Koszule nieformalne są najczęściej wybierane przez panów, którzy cenią sobie wygodę i luz. W lecie doskonale prezentują się włożone w spodnie oraz z podwiniętymi rękawami. W taki sposób można zyskać luźną, wakacyjną stylizację. Letnie koszule powinny być uszyte z lekkich materiałów, o miękkim kołnierzyku oraz ładnie obszyte na dole koszuli. Istnieją jednak pewne wyjątki. Koszule dżinsowe, lniane czy większość flanelowych należy nosić na zewnątrz. Są one również uszyte w specjalny sposób, m.in.są krótsze, co uniemożliwia wpuszczenie ich w spodnie. Często podczas nieformalnych spotkań, mężczyźni ubierają pod koszulę zwykły t-shirt i dopiero na niego narzucają koszulę. Jest to dozwolona stylizacja, jednakże głównie u młodych mężczyzn. Należy również pamiętać, aby do nieformalnych koszul, wyciągniętych na zewnątrz nie zakładać marynarki. Nie wygląda to w żaden sposób elegancko.

Koszule smart casual

Koszule smart casual są wybierane przez mężczyzn, którzy chcą zachować trochę elegancji w nowocześniejszym wydaniu. Nie powinny być one noszone na zewnątrz, ponieważ mogą zaburzyć proporcje sylwetki oraz zaburzyć całościowy look. W celu uzyskania bardziej luźnej stylizacji, lepszym rozwiązaniem jest podwinięcie rękawów czy rozpięcie dodatkowego guzika. Koszula wystająca spod marynarki wygląda nieprofesjonalnie i nie powinna być noszona przez modnych, współczesnych mężczyzn.

Jednakże największe kontrowersje wzbudzają koszule z krótkim rękawem. Obecnie, coraz mniej mężczyzn je wybiera, głównie ze względu na ich nieelegancki wygląd czy złą renomę. Ponadto wybierając ten model koszuli i zakładając na nią marynarkę, w żaden sposób nie uzyskamy choć odrobiny komfortu, a wręcz będziemy się czuli jeszcze bardziej skrępowani niż w przypadku założenia koszuli z długim rękawem.

Pamiętajmy, że wybierając najlepszą koszulę kierujmy się nie tylko obecnie panującą modą, ale również jej jakością czy detalami.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider