Koszule z kołnierzem na szpilę

Koszula ze spinką w kołnierzu

Historycznie koszule z kołnierzem na szpilę pojawiły się na początku XX wieku. Kołnierz na szpilę był pomysłem, który narodził się aby usztywnić i nadać kształt kołnierzowi.

Koszule kołnierzem na szpilę były bardzo popularne w latach 30 i wtedy przeżywały swoje największe zainteresowanie, przez kolejne lata były widziane niestety najczęściej w filmach. Fred Astaire i Paul Muni byli między innymi zwolennikami tego typu kołnierzy. Dopiero w późniejszych latach gdy na ekranach kin pojawił się film “Wilk z wall street” i Michael Douglas zakładał koszule pin collar, nastąpiło poruszenie w kierunku noszenia koszul białych i maklerek z kołnierzem na szpilkę. Również w ostatnich częściach Jams Bond kilkukrotnie zakładał koszule z kołnierzem na szpilkę.

Tego typu koszule w ostatnich latach przeżywają małe odrodzenie lecz nadal tylko wąskie grono mężczyzn zakłada kołnierze na szpilę. Jeśli zdecydujesz się na koszule pin collar to z pewnością doda ona ciekawego i nieoczywistego wyglądu w stylizacjach oficjalnych, eleganckich jak i codziennych łączona np. ze swetrem i krawatem w wzór paisley czy kraty.

Koszule pin collar które posiadają kołnierze o krótszych wyłogach zakładamy z krawatem węższym i zawiązanym w mniejszy węzeł, przez co kołnierz nie podnosi się i wygląda bardziej gustownie.


Koszule z kołnierzem na szpilę idealnie nadają sie na oficjalne uroczystości, spotkania biznesowe, ślub. Alternatywą dla białych bardziej klasycznych koszul jest tzw. maklerka również mało popularna w dzisiejszych czasach, a prezentuje się w wielu stylizacjach bardzo ciekawie i oryginalnie.

Share this post
  , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider