Koszule Slim Fit vs. Koszule Regular Fit

koszula slim fit

Obecnie mężczyźni mają do wyboru całą gamę różnych wzorów i kolorów koszul. Najpopularniejszymi fasonami są jednak koszule Slim Fit i Regular Fit. Każdy z tych modeli ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

koszula slim fit

Koszule Slim Fit

Koszule o kroju Slim charakteryzują się przede wszystkim tym, że są bardziej dopasowane do sylwetki niż koszule o kroju Regular. Są one coraz częściej wybierane przez mężczyzn, ponieważ wciąż popularne są dopasowane stylizacje. Przyjmuje się, że koszule typu Slim są najczęściej wybierane przez mężczyzn poniżej 30 roku życia, co nie oznacza, że pozostali panowie w nich nie chodzą. Koszule Slim są wiodącym trendem w krajach śródziemnomorskich takich jak Włochy czy Hiszpania. Panowie, którzy posiadają dobrze wyrzeźbioną sylwetkę również czują się w tym kroju doskonale. W przypadku panów, którzy chcieliby ukryć mankamenty figury lepiej wybrać koszulę o kroju Regular.

Koszule Regular Fit

Koszule Regular Fit mają nieco luźniejszy krój, przez co są wybierane przez mężczyzn, którzy cenią sobie większy komfort podczas noszenia. Częściej są kupowane przez mężczyzn po 30 roku życia lub takich, którzy wolą mniej dopasowane ubrania. Koszule o regularnym fasonie są szersze niż Slim Fit oraz dłuższe, dlatego wysocy mężczyźni również stawiają na ten model. Przyjęło się stwierdzenie, że koszule o regularnym fasonie są przeznaczone dla mężczyzn o nieco tęższej sylwetce. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ wysocy i szczupli panowie mogą czuć się niekomfortowo w bardziej dopasowanym fasonie. I niekoniecznie muszą podobać się sobie.

 Wszystko jednak zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań czy okazji, na którą jest wybierana koszula. W zależności od wybranego fasonu, można za pomocą ubioru maskować wady sylwetki, a eksponować jej zalety.

Aby wiedzieć w czym dobrze się czuje dany mężczyzna, warto poeksperymentować i dowiedzieć się co dobrze na kim leży.  Źle dobrana koszula może uwydatnić rzeczy, które chcemy ukryć i spowodować, że cała stylizacja będzie negatywnie odbierana. Dlatego czasem warto jest polegać na opinii innych osób lub na swojej własnej intuicji.

Nie jest powiedziane, że jeden mężczyzna nie może mieć w swojej szafie zarówno koszuli Slim Fit, jak i również Regular Fit. Podczas wyboru, warto zwrócić również uwagę na pozostałe elementy garderoby, ponieważ całość powinna idealnie ze sobą współgrać. Dziś coraz więcej mężczyzn przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu, dlatego wybór odzieży jest coraz większy, rośnie również liczba osób, które potrafią doradzić, w czym dany mężczyzna może czuć się wyjątkowo. Warto to wykorzystać w celu znalezienia swojego niepowtarzalnego stylu.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider