Jakie dodatki wybrać do koszuli męskiej?

Dobra gatunkowo koszula będzie służyła lata i zachowa swój fason. Niekiedy mężczyznom wydaje się, że koszula jest tylko koszulą i za każdym razem wygląda tak samo. Nic bardziej mylnego. Dzięki dodatkom można w szybki sposób zmienić całą stylizację i uzyskać całkiem nowy efekt.
Najłatwiej dobierać dodatki do koszul w kolorze białym lub niebieskim. Można wtedy swobodnie eksperymentować z kolorami czy rodzajami dodatków. Jednakże każda koszula zasługuje na pewnego rodzaju odświeżenie poprzez jej podrasowanie.

Dodatki do koszuli męskiej

KRAWAT

Najczęściej wybierany dodatek. Uważa się, że jest dopełnieniem wszelkich stylizacji z garniturem. Dobierając krawat, poza jego fasonem, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest uszyty oraz kolor. Te trzy elementy składają się na stylizację idealną. Krawat powinien być uzupełnieniem koszuli i wraz z nią tworzyć całość. Obecnie wybór jest szeroki, dlatego warto posiadać w swojej szafie kilka sztuk.

SPINKI DO MANKIETÓW

Kolejnym elementem, który zmieni stylizację są spinki do mankietów. Pozornie jest to jeden z najmniejszych i najmniej widocznych elementów, ale za to bardzo efektownych. Wybór tego dodatku jest coraz większy. Producenci są w stanie stworzyć coraz bardziej kreatywne wzory i kolory. Najpopularniejsze są spinki eleganckie, wykonane ze złota, srebra czy nawet platyny. Pasują do każdej eleganckiej stylizacji. Dla ubioru mniej formalnego, stylu smart casual dobrym wyborem są spinki w rozmaitych wzorach i kolorach. Tutaj nie ma ograniczeń, można mieć spinki w kształcie piłek golfowych, samochodów czy bohaterów komiksowych.

PASEK

pasek męski do spodni do koszuli

Uzupełnieniem męskiej stylizacji jest pasek. Poza funkcją praktyczną, taką jak podtrzymywanie spodni, pełni on również funkcję dekoracyjną. Pasek powinno się dobierać pod kątem stylizacji. Inny będzie pasował do eleganckich stylizacji, natomiast inny do lnianej koszuli i szortów. Warto pamiętać, że kolor paska powinien współgrać z pozostałymi elementami garderoby.

KAMIZELKA

kamizelka męska do koszuli

Kiedyś kamizelka była dopełnieniem męskiego stylu, później została zapomniana, by na nowo powrócić do łask współczesnych mężczyzn. Jest to element wybierany przez szczupłych mężczyzn, ponieważ powinna ona idealnie przylegać do torsu. Obecnie może być ubierana do garnituru, jak i również noszona osobno. Coraz szerszy asortyment pozwala na przebieranie w kolorach czy materiałach.

SZELKI

szelki męskie do koszuli

Dla panów, którzy wolą się wyróżniać doskonałym rozwiązaniem są szelki. Pełnią tą samą funkcję, jednakże bardziej zwracają na siebie uwagę niż pasek. Są doskonałym rozwiązaniem dla nieco tęższych panów, ponieważ delikatnie maskują mankamenty urody.

PODSUMOWANIE

Dobierając dodatki do koszuli warto kierować się zasadą „im mniej, tym lepiej”. Nadmiar dodatków może przytłoczyć mężczyznę i spowodować, że jego stylizacja będzie niemodna i źle skomponowana.

Sprawdź także nasze propozycje:

Koszule eleganckie
Koszule białe

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider