Jak ubierać się z klasą?

Często mówi się, że mężczyzna powinien mieć klasę. Jak wiadomo, ubiór jest dopełnieniem nienagannego charakteru i ponadprzeciętnej kultury osobistej. Co w takim razie jest ważne, aby być uważanym za mężczyznę z klasą?

Wyczucie stylu

Każdy mężczyzna ma inny styl. Jedni preferują bardziej elegancki, inni cenią sobie wygodę. O ile na codzień możemy sobie pozwolić na więcej swobody w ubiorze, to istnieją sytuacje kiedy powinniśmy ubrać się stosowanie do okazji. Mężczyzna z klasą wie, co należy założyć na ślub, ważne spotkanie biznesowe czy rozmowę rekrutacyjną. Zdaje sobie również doskonale sprawę z tego, że wygląd jest uzupełnieniem jego charakteru i nienagannych manier. Jeśli chcemy być pozytywnie odbierani, nasz strój powinien być czysty, wyprasowany i podkreślać naszą osobowość. Najlepiej, jeśli składa się w jedną całość i jest dopasowany do otoczenia. Jeśli pozostali uczestnicy spotkania są ubrani w smokingi, nie należy wystąpić w garniturze czy samej koszuli.

Wybór materiału

Poza fasonem, dużą rolę odgrywa materiał z jakiego jest uszyte ubranie. Sztuczne tkaniny takie jak poliester nie wyglądają ani elegancko ani gustownie. Jeśli możemy pozbądźmy się z szafy wszystkich koszul wykonanych z tego typu tkanin. Przede wszystkim dlatego, że jest to materiał, gdzie skóra nie oddycha, powodując nieestetyczne plamy potu. Warto zainwestować w dobre gatunkowo koszule, wykonane ze 100% bawełny czy lnu. Po pierwsze wyglądają bardzo efektownie, a po drugie posłużą nam przez wiele lat.

Detale mają znaczenie

Ważne, aby cały strój pasował do siebie pod każdym względem. Jeśli decydujemy się na formalny ubiór, to nie możemy dopasować do niego mokasynów czy nie założyć krawata. Takie rzeczy jak kształt kołnierzyka w koszuli, kolor guzików czy rodzaj obuwia, mają ogromne znaczenie dla zachowania klasy i elegancji. Pamiętajmy również, że rozmiar ma wpływ na całość stylizacji. Za szeroka koszula czy za krótkie spodnie nie świadczą dobrze o naszym stylu i guście.

Własny pomysł na siebie

Wyrobienie własnego stylu nie jest łatwym zadaniem. Podczas dobierania stylizacji na pewno nie raz popełnimy wiele błędów. Najważniejsze, aby być konsekwentnym i słuchać rad innych. Kopiowanie stylu innej osoby jest drogą na skróty. Różnimy się od siebie sylwetką, kolorem włosów, karnacją czy stylem życia. Nie każdy będzie dobrze wyglądał w jasnym garniturze czy hawajskiej koszuli. Postawmy na siebie. Jeśli boimy się eksperymentów, wybierzmy klasykę. Będziemy mieć pewność, że wyglądamy dobrze i nadal jesteśmy sobą.

Wierność

Bycie wiernym sobie i swoim przekonaniom powinno być istotne dla każdego. Tak samo jest z wiernością w stosunku do ubrań. Jeśli znaleźliśmy znakomitego producenta, model czy fason, w którym wyglądamy bezbłędnie, nie ma potrzeby tego zmieniać. Nie dajmy się chwilowej modzie czy naciskom ze strony społeczeństwa. Pamiętajmy, że moda zmienia się dynamicznie. Najważniejsze jest zachowanie zdrowego podejścia do siebie i swojego ubioru.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider