Jak dobrać koszulę do garnituru?

Prawidłowo dobrana do garnituru koszula stanowi nie tylko wizytówkę mężczyzny, ale również odpowiada za jego ogólną prezencję i styl. Choć nie istnieją sztywno określone ramy i zasady, jakich należy się trzymać, przy kompletowaniu swojej stylizacji istnieje kilka wskazówek, które zadbają, by całość była spójna, elegancka i stylowa. O czym warto zatem pamiętać i czego unikać?

Podstawowe zasady

Najistotniejszym elementem, o który zawsze należy pamiętać, jest wybór koszuli z długim rękawem. To właśnie ona będzie odpowiadała za podkreślenie całej stylizacji, dlatego musi być przemyślana i dobrana odpowiednio do okoliczności. Istnieje wiele modeli, które dodadzą klasy i elegancji każdemu mężczyźnie, podkreślając lub tuszując te elementy figury, które tego wymagają. Do najbardziej popularnych krojów należą dopasowane koszule typu Slim Fit oraz jej klasyczna forma koszula regular. Koszula powinna również dobrze leżeć na ciele, tak by nie krępować ruchów i nie gnieść się pod garniturem. Elementami, na które także powinniśmy zwracać uwagę, są istotę detale koszuli jak jej mankiety, rodzaje guzików, plis czy kołnierzy. Koszule męskie muszą być również odpowiednio dobrane do okoliczności. Nie można zapomnieć, że przy oficjalnych spotkaniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się klasyczne koszule w stonowanych kolorach jak niebieska koszula męska.

Kolory i wzory – sztuka umiejętnego łączenia

Kiedy upewnimy się, że nasza koszula świetnie leży, dobrze się układa i nie krępuje ruchów, należy zwrócić uwagę na jej design, fakturę oraz kolor. Warto pamiętać o unikaniu niektórych połączeń, by nie popełnić modowego faux-pas. Do najważniejszych wskazówek należą:

  1. Łączenie ze sobą zbyt wielu wzorów – jeśli zarówno koszula, jak i garnitur posiadają dość widoczne aplikacje, powinniśmy postawić tylko na jedną z nich. Jeśli decydujemy się na garnitur we wzory, koszula powinna być gładka i oczywiście ta sama zasada działa również w odwrotnej sytuacji. Jeśli natomiast zarówno koszula, jak i garnitur są gładkie i boimy się, że nasza stylizacja okaże się nudna i monotonna, można przełamać ją ciekawym, wzorzystym krawatem.
  2. Koszula biała – jest niemal zawsze dobrym i pewnym wyborem. Jej klasyczny i uniwersalny charakter pasuje do zdecydowanej większości stylizacji i zadba, by całość nabrała eleganckiego charakteru i stylu.
  3. Dobór koszuli w kratkę pod garnitur – to jeden z najgorszych błędów podczas tworzenia oficjalnej stylizacji. O ile przełamanie jasnego garnitury koszulą w delikatne, pastelowe różowe lub niebieskie pasy jest jak najbardziej na miejscu, o tyle koszule w kratkę to niezmiennie propozycje nadające się jedynie na nieformalne spotkania.

Jasne kolory koszul oraz niektóre ciemne odcienie jak bordo, również doskonale łączą się białym garniturem.

Share this post
  


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider