Dobierz koszulę do swojej sylwetki

Pomimo wciąż rosnącej wśród mężczyzn wiedzy na temat poprawnego doboru stroju do okazji, prawidłowy dobór modelu podkreślającego walory sylwetki i tuszującego jej niedoskonałości wciąż pozostaje problematyczny. Poniżej przedstawiamy zestawienie 4 najczęstszych rodzajów męskich sylwetek oraz propozycje fasonów, które będą idealnie do nich pasować.

Trójkąt lub inaczej litera V

Typ sportowca, który cechują widocznie szersze ramiona, oraz umięśnione ręce i nogi. Jest to jeden z najbardziej wybaczających błędy modowe typów sylwetki. Mężczyźni o tej budowie ciała powinni stawiać na dopasowane koszule, unikając jedynie zbyt przylegających fasonów, by nie doprowadzić do wizualnej deformacji sylwetki. Trójkąt to idealna figura dla miłośników koszul typu slim o łagodnych, jasnych kolorach. Szykując się na formalne uroczystości, warto zainwestować w gładkie koszule z kołnierzykiem typu kent, na co dzień zaś świetnym wyborem okażą się wzorzyste koszule, lub ciemniejsze modele w delikatne groszki.

Jabłko

Ten typ sylwetki cechuje okrągła budowa ciała, o stosunkowo masywnych rękach oraz nogach, a także dość widoczny brzuch. Ponieważ przy tym typie budowy dopasowane koszule mogą dość widocznie podkreślać większy brzuch, zaleca się wybieranie koszul o luźnej formie, znajdujących się na zewnątrz spodni. Zdecydowanym faworytem będzie tutaj klasyczny fason regular z gładkiej tkaniny. Aby nadać stylizacji nieco bardziej formalnego tonu, świetnie sprawdzą się koszule na spinki.

Gruszka

Dobór fasonu do tego typu sylwetki jest wbrew pozorom dość łatwy, a jego jedynym mankamentem jest mocno widoczny brzuch. Figura gruszki powinna skupić się maksymalnie na tuszowaniu brzucha oraz podkreśleniu innych walorów sylwetki, dlatego szczególnie niewskazane są wszystkie dopasowane koszule. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku dopasowana koszula typu regular o gładkim materiale lub subtelnym wzorze. Warto również postawić na klasyk, jakim jest niebieska koszula męska, błękity, beże oraz biel.

Ołówek

Jest to bardzo lekki i chłopięcy rodzaj sylwetki. Mężczyźni o tej budowie ciała są najczęściej szczupli i wysocy, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na różne wariacje jak intensywne kolory, czy wzory. Ważne jednak by pamiętać, że zarówno fason, jak i wzór nie mogą dodatkowo wyszczuplać sylwetki, dlatego niewskazane są pionowe paski. Doskonałym trikiem dodającym sylwetce typu ołówek wdzięku, będzie niezapinanie koszuli pod samą szyję, jeśli oczywiście nie wymaga tego okoliczność. Na co dzień, świetnie sprawdzą się koszule typu slim o wyraźnych wzorach, lub delikatnym princie, jeśli zależy nam na mniejszej ekstrawagancji.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider