Czym charakteryzuje się dobrej jakości koszula?

czarna koszula męska na długi rękaw

Dobra gatunkowo koszula jest gwarancją doskonałego wyglądu i klasy. Warto w swojej szafie mieć przynajmniej jeden model, który wyróżnia się na tle pozostałych. Czym wyróżniają się koszule wysokiej jakości i dlaczego warto w nie zainwestować?
Materiał
Jeśli mielibyśmy zapytać mężczyzn, co według nich oznacza „dobry materiał na koszulę”, to z pewnością odpowiedzieliby, że powinna być naturalna i wygodna. Najlepiej jeśli koszula jest wykonana ze 100% bawełny. Dzięki temu zadba o nasz komfort termiczny. Ważne, aby materiał był delikatny i mięsisty w dotyku. Starajmy się nie kupować koszul z domieszką poliestru czy elastyny, ponieważ może to wpłynąć na jej jakość oraz komfort noszenia. Podczas wyboru, warto również zwrócić uwagę na splot tkaniny i dobrać go adekwatnie do okazji.

elegancka koszula męska

1. Kołnierzyk

Element koszuli, który najbardziej zwraca uwagę. Dlatego powinien być jak najlepiej wykonany. Przede wszystkim warto, aby był dobrze wzmocniony, aby nie tracił fasonu. Koszule charakteryzujące się wysoką jakością posiadają odpowiednie wkłady, które wszywa się do kołnierzyka. Dzięki nim nie tracą one kształtu oraz utrzymują efekt wygładzenia powierzchni.

2. Worki fiszbinowe

Są to miejsca, w które wkładamy fiszbiny po każdorazowym praniu i prasowanie. Dzięki temu koszula nie odkształca się. Fiszbiny są najczęściej wykonane z plastiku, które pod wpływem temperatury żelazka mogą się topić i zniszczyć koszulę, dlatego istotną kwestią jest to, aby były one wyjmowane. Coraz częściej są stosowane fiszbiny wykonane z metalu czy aluminium lub też do każdej koszuli dodawany jest dodatkowy komplet.

3. Guziki

Z pozoru niewielkie, jednakże są w stanie zmienić wygląd całej koszuli. Dobrze jakby były odpowiedniej grubości, aby nie odstawały za bardzo. Powszechnie uważa się, że guziki powinny być przyszyte ręcznie i wykończone szwajcarską metodą Ascolite, która zapobiega poluzowaniu czy oderwaniu guzika.

4. Szwy

Szwy powinny być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Przyjmuje się, że idealna ilość szwów na 1 cm wynosi między 6, a 9..Najlepiej jeśli szwy są wykonane ściegiem bieliźnianym, dzięki któremu jest zminimalizowany kontakt skóry z twardymi rantami materiału.

5. Dziurki guzikowe

Niewielkim, aczkolwiek ważnym detalem są dziurki, w które wsadzamy guzik zapinając koszulę. Powinny być one grubsze i delikatnie widoczne. Najlepiej, jeśli byłyby wykończone ręcznie. Warto również zwrócić uwagę na to, czy przy rękawach i na dole listwy guzikowej, dziurka jest wyszyta przeciwstawnie do pozostałych. W przypadku umiejscowienia na rękawach pomaga ona w zapięciu guzika jedną ręką.

Czy warto zainwestować w koszulę wysokiej jakości?

Jeśli nadal zastanawiacie się czy warto zainwestować w wysokiej klasy koszulę, to zdecydowanie warto. Po zakupie pierwszej takiej koszuli nie będziecie chcieli nosić już nic innego.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider