Koszula dla Pana Młodego

W życiu mężczyzny zdarza się zaledwie kilka momentów kiedy wszystkie oczy są skierowane w jego stronę. Jednym z nich jest własny ślub. Wydawać by się mogło, że dobór stroju Pana Młodego jest niezwykle prosty. Wystarczy elegancki garnitur, koszula i krawat. Otóż jest to o wiele bardziej złożony proces.

Przed nami najgorętszy okres, nie chodzi tu tylko o pogodę, ale również o ilość małżeństw zawieranych od czerwca do września. Współczesny elegancki mężczyzna wkłada w wybór stroju ślubnego tak samo dużo energii, jak Panna Młoda w wybór sukni.

Najczęściej wybieranym przez Pana Młodego kolorem koszuli jest biel. Pamiętajmy jednak, że istnieje wiele odcieni tego koloru. Zamiast skupiać się na doborze pasującego koloru do sukni Panny Młodej, warto dobrać go do garnituru. Ważne, aby cała stylizacja tworzyła całość i w momencie zdjęcia marynarki nadal wyglądała perfekcyjnie. Warto pomyśleć o wyborze koszuli w odcieniu złamanej bieli. Pasuje on do wielu męskich typów urody, jak i również dobrze komponuje się z większością odcieni ślubnych garniturów. W tym dniu nie warto szaleć z wzorami, a postawić na sprawdzoną, gładką koszulę. Poza kolorem warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ona uszyta. Wybór koszuli ze 100% bawełny może być ryzykiem, ponieważ jest to materiał lubiący się miąć, co nie wygląda elegancko. Warto wtedy zdecydować się na tzw.koszulę non iron, czyli uszytą z bawełny odpornej na gniecenie.

Unikajmy koszul z mankietami na guziki, naszytą kieszenią na piersi czy kołnierzykiem button-down. Te modele lepiej zachować na inne, mniej formalne okazje.

Istotną kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Gwarantuje on doskonałą prezencję przez cały wieczór. Ważne, aby koszula nie była zbyt luźna, sprawiająca wrażenie ubranej na mało znaczącą okazję. Długość rękawów oraz całej koszuli powinna pozwalać na swobodne wykonywanie ruchów, bez konieczności częstego poprawiania jej. Zbyt obcisła koszula również nie jest dobrym wyborem, ponieważ ogranicza ruchy i zmniejsza komfort noszenia .

Ślubne koszule powinny mieć mankiety zapinane na spinki, które można w łatwy sposób dobrać do całej stylizacji. Koniecznie powinny mieć również długi rękaw, gdyż krótki jest uznawany za faux pas i jest odbierany przez społeczeństwo za nieelegancki i niemodny.

Jeśli chodzi o wybór muchy czy krawata to decyzję pozostawiamy Panu Młodemu. Ważne, aby jedno czy drugie było dopasowane do całej stylizacji. W tym przypadku gładka faktura jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Wybór koszuli warto pozostawić na koniec, kiedy będziemy mieć już pozostałe części garderoby.

Pamiętajmy o tych zasadach podczas przygotowań do ślubu, pozwolą nam one zaoszczędzić wiele czasu oraz czuć się pewnie w tym ważnym dla nas dniu.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do nas
close slider